Ubuntu
ubports-logo

Ubuntu Touch

Bezpečnější, atraktivní,
volně dostupný a zdarma.

Mobilní operační systém pod záštitou komunity UBports.

Domovská stránka projektu
 • Vývoj

  UBports je skupina vývojářů i celá komunita, kteří původně pracovali na portování mobilního Ubuntu na nová zařízení, a v dubnu 2017 převzali, v návaznosti na ukončení vývoje ze strany Canonicalu, celý projekt pod svá křídla.

  V rámci mobilního Ubuntu dochází také k údržbě a dalšímu vývoji plánovaného konvergentního prostředí Unity 8 a také několika klíčových mobilních aplikací.

  Teamu UBports se také úspěšně daří rozšiřovat základnu podporovaných zařízení, stejně jako implementovat nová rozšíření. Aktuálně je na horizntu například přechod na Ubuntu 16.04 s dlouhodobou podporou (z původní verze 15.04), nebo třeba podpora mobilních aplikací pro platformu Android.

  Obchod s mobilními aplikacemi Ubuntu
 • UBports devices overview
 • Ubuntu scopes
 • Přistupujte k obsahu přirozeně pomocí Scopes

  Unikátní technologie Ubuntu Scopes sdružuje vše co potřebujete do jedné obrazovky bez nutnosti spouštět a přepínat mezi více aplikacemi. Telefony a tablety Ubuntu byly vytvořeny tak, aby se točily kolem obsahu a služeb, které využíváte nejčastěji.

 • Profesionálně navržené funkce

  Telefony a tablety Ubuntu jsou navrženy s důrazem na detail. Nebyla opomenuta žádná součást a důkladným promyšleným vývojem si prošly všechny obrazovky, jako ta zamykací či základní aplikace, mezi které patří například aplikace pro psaní zpráv a aplikace hodiny pro nastavování budíků. A spouštěč aplikací prostředí Ubuntu přináší vše na dosah prstů, ať již děláte s vašim zařízením cokoliv.

 • Ubuntu devices overview
 • Dostupné od našich partnerů

  Mobilní telefony a tablety s Ubuntu jsou dostupné celosvětově od partnera Canonicalu BQ a Meizu.

  Zařízení s Ubuntu
 • OpenSource

  Náš kód je během vývojového cyklu svodobně sdílený. Jsme transparentní v našich plánech pro nadcházející vydání, takže jakožto vývojář, operátor nebo výrobce s námi můžete pracovat na obsahu pro mobilní Ubuntu.

 • Staví na Ubuntu, vyvíjí projekt UBports

  Společnost Canonical je celosvětová firma vyvíjející software a poskytující komerční návrhářskou a vývojovou podporu projektu Ubuntu. Tento systém je základem i pro mobilní operační systém Ubuntu Touch, i když jej již společnost Canonical sama aktivně nevyvíjí.

 • Nabité funkcemi

  Spouštějte všechny vaše oblíbené aplikace a jednoduše se mezi nimi přepínejte pouhým přejetím prstu skrze obrazovku za pomoci magických okrajů Ubuntu. Používejte domovskou sekci (tzv. Home scope) k hledání obsahu ve vašem zařízení a na internetu, a udržujte si svůj život a obsah organizovaný s chytrostí Ubuntu scopes.

  ubuntu phone
 • Připraven pro vás

  Se všemi důležitými aplikacemi vytvořenými profesionálně a specificky pro Ubuntu zařízení běží Ubuntu velmi dobře i na základních telefonech. Ubuntu netrpí neduhy Javy jako Android, používá ale stejné hardwarové ovladače a tak je snadné přinést ho uživetelům po celém světě a nabídnout jim tak lepší zážitek z používání svého zařízení.

  ubuntu phone
 • Vše co vývojáři potřebují

  Za pomocí SDK vytvářejte úžasné nativní aplikace nebo se vydejte cestou lehkých HTML5 utilit. Upravte webové aplikace snadno a rychle k nerozeznání od těch nativních pro své působení na Ubuntu zařízeních. S jedním systémem pro všechna zařízení může být jen jedna aplikace připravena jak pro použití na mobilech, tak tabletech i osobních počítačích ovládaných klávesnicí a myší.

  ubuntu phone
 • Také s českými aplikacemi

  V katalogu OpenStore naleznete například aplikaci pro vyhledávání jízdních řádů Transport.

  Stáhnout zdarma
 • Začněte vyvíjet své aplikace pro Ubuntu

  Vše co potřebujete pro vývoj aplikací pro Ubuntu Touch naleznete na portálu docs.ubports.com

 • Zjistětě více o tom, jak se do projektu UBports zapojit

  Staňte se členy komunity