Ubuntu
ubports-logo

Nově pod záštitou projektu UBports

Protože společnost Canonical již nadále do vývoje mobilního Ubuntu neinvestuje, došlo k přesunu vývoje pod křídla UBports.

Domovská stránka projektu UBports
 • Ubuntu scopes
 • Přistupujte k obsahu přirozeně pomocí Scopes

  Unikátní technologie Ubuntu Scopes sdružuje vše co potřebujete do jedné obrazovky bez nutnosti spouštět a přepínat mezi více aplikacemi. Telefony a tablety Ubuntu byly vytvořeny tak, aby se točily kolem obsahu a služeb, které využíváte nejčastěji.

 • Profesionálně navržené funkce

  Telefony a tablety Ubuntu jsou navrženy s důrazem na detail. Nebyla opomenuta žádná součást a důkladným promyšleným vývojem si prošly všechny obrazovky, jako ta zamykací či základní aplikace, mezi které patří například aplikace pro psaní zpráv a aplikace hodiny pro nastavování budíků. A spouštěč aplikací prostředí Ubuntu přináší vše na dosah prstů, ať již děláte s vašim zařízením cokoliv.

 • OpenSource

  Náš kód je během vývojového cyklu svodobně sdílený. Jsme transparentní v našich plánech pro nadcházející vydání, takže jakožto vývojář, operátor nebo výrobce s námi můžete pracovat na obsahu pro mobilní Ubuntu.

 • Podporováno společností Canonical

  Společnost Canonical je celosvětová firma vyvíjející software a poskytující komerční návrhářskou a vývojovou podporu projektu Ubuntu. Náš tým, zabývající se podporou nových zařízení, dnes dosahuje již více než 10% instalace Ubuntu celosvětově na nově prodaných zařízení.

 • Nabité funkcemi

  Spouštějte všechny vaše oblíbené aplikace a jednoduše se mezi nimi přepínejte pouhým přejetím prstu skrze obrazovku za pomoci magických okrajů Ubuntu. Používejte domovskou sekci (tzv. Home scope) k hledání obsahu ve vašem zařízení a na internetu, a udržujte si svůj život a obsah organizovaný s chytrostí Ubuntu scopes.

  ubuntu phone
 • Připraven pro vás

  Se všemi důležitými aplikacemi vytvořenými profesionálně a specificky pro Ubuntu zařízení běží Ubuntu velmi dobře i na základních telefonech. Ubuntu netrpí neduhy Javy jako Android, používá ale stejné hardwarové ovladače a tak je snadné přinést ho uživetelům po celém světě a nabídnout jim tak lepší zážitek z používání svého zařízení.

  ubuntu phone
 • Vše co vývojáři potřebují

  Za pomocí SDK vytvářejte úžasné nativní aplikace nebo se vydejte cestou lehkých HTML5 utilit. Upravte webové aplikace snadno a rychle k nerozeznání od těch nativních pro své působení na Ubuntu zařízeních. S jedním systémem pro všechna zařízení může být jen jedna aplikace připravena jak pro použití na mobilech, tak tabletech i osobních počítačích ovládaných klávesnicí a myší.

  ubuntu phone

Rostoucí ekosystém aplikací

Canonical těsně spolupracuje s vybranými partnery, díky čemuž jsou služby jako Facebook, Twitter, Dropbox, Evernote a Amazon na zařízeních Ubuntu dostupné. Zároveň Canonical společně s komunitou vytváří vlastní výchozí a nativní aplikace. Dotupné API a tisíce Ubuntu vývojářů nyní pracují na nových aplikacích, které fungují na všech Ubuntu zařízeních od malých telefonů až po tablety a osobní počítače.

Mobilní aplikace Ubuntu